logo 03 Ráckevei Ady Endre Gimnázium
                                                                                A család gimnáziuma

 

Humán orientációs kirándulás

Az utolsó tanítási hét szerdáján iskolánk 30 tanulója vett részt a humán érdeklődésű diákoknak szervezett tanulmányi kiránduláson. A kirándulás célja a pályaorientáció elősegítése volt.

A nap a Parlamentben kezdődött, ahol Dr. Sárdi Péter államtitkár úr, a Külügyi Hivatal vezetője fogadott bennünket. Tájékoztatást kaptunk a Nemzeti Közszolgálati Egyetem felépítéséről, karairól és az ott szerzett diplomával való elhelyezkedési lehetőségekről.

A délelőtt folyamán körbejártuk a Parlamentet, és megnéztük az Országgyűlési Múzeumban A magyar törvényhozás ezer éve című interaktív kiállítást.

Programunk a Pest Megyei Kormányhivatal gyönyörű klasszicista épületében folytatódott, ahol Dr. Tarnai Richárd kormánymegbízott úr pazar fogadásban részesített bennünket és négy fiatal főosztályvezető segítségével bepillanthattunk a kormányhivatal munkájába.

Jankovics Dóra és Sáfárné Varga Erika

 

A Parlamentben:

humn kir.2

 

Az Országgyűlési Múzeumban:

Parlament1

 

Vendéglátás a Kormányhivatalban:

humn kir.4

 

Eseménynaptár

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Látogatók száma

Ma 219

Tegnap 355

Ezen a héten 1834

Ebben a hónapban 6386

Összesen 560170

Go to top