logo 03 Ráckevei Ady Endre Gimnázium
                                                                                A család gimnáziuma

Menu
Híreink
17febr.2019

 

felvételi 2
Tisztelt Szülők! Kedves Leendő Diákjaink!
 
2019. február 18-ig
nyújthatják be leendő diákjaink jelentkezési lapjaikat a felvételi
vizsga eredményéről kapott értékelőlap másolatával együtt.
A négy évfolyamos osztályokba jelentkezők az általános iskolán keresztül, 
 a hat évfolyamosok közvetlenül intézményünkbe és a
FELVÉTELI KÖZPONT 9001 GYŐR, PF. 681. címre. 

 

12febr.2019

 

kazinczy
A Szép Magyar Beszéd verseny Pest megyei  területi fordulóján 
Tabajdi Flóra 7. a osztályos tanuló
a 7-8. évfolyamos kategóriában különdíjat nyert.
Gratulálunk a szép eredményhez!

 

11febr.2019
angol prbanyelvvizsga

Iskolánk angol próbanyelvvizsgát szervez

a LanguageCert Nyelvvizsgaközponttal együttműködésben.

Nyelvvizsgaszintek: Közép- és felsőfok

Vizsgatípusok: Írásbeli, szóbeli, komplex

Időpontok:

Írásbeli: február 14. 1-2-3.órákban. Kezdés: 8.15

Szóbeli: február 28. és március 1. Külön beosztás alapján.

Tájékoztatás a próbanyelvvizsgával kapcsolatban:

február 13-án, szerdán, 9.00-kor, az ebédlőben!

LanguageCert partnerintezmeny logo v2

 

08febr.2019

 

atltika 2019 jan3

 
2019. január 31-én ismét terematlétika bajnokság került megrendezésre Kiskunlacházán.
A verseny célja a téli versenyalkalom biztosítása, az atlétika mozgásanyag népszerűsítése az
iskolákban tanuló felső tagozatos diákok számára.
A tanulók a diákolimpiai beosztásnak megfelelően, 2 korcsoportban (III. és IV.) indulhattak
5-6 fős csapatokban.
Versenyszámok: 30 m-es síkfutás, súlylökés (leányoknak 2 kg, fiúknak 3 kg), helyből 5-ös ugrás (váltott lábú szökdelés), 7 körös futás (kb. 700 m).
A Ráckevei Ady Endre Gimnázium egy leány és egy fiú csapattal nevezett a versenyre.
A IV. korcsoport leány csapata csapatversenyben a 3. helyezést érte el.
Csapat tagjai: Csoma Boglárka Lilla, Kátai Dorka, Kelemen Petra, Mikola Júlia, Pásztor Dorina, Tatai Emese Ildikó (8.a osztályos tanulók).
Egyéni összetett versenyben Pásztor Dorina az 1. helyen végzett.
 
IV. korcsoportos fiúcsapat csapatversenyben a 7. helyen végzett, melynek tagjai:
Gál Tibor, Kirchner Bálint, Kiss-Szirmay Félix, Koller Bendegúz, Kovács Balázs és Szőke Mihály.
Egyéni összetettben Gál Tibor a 3. helyezést érte el.
Gratulálok a verseny résztvevőinek!
Gencsi Anita, testnevelő
 
 

 

29jan.2019

 

történelem
 
Az utóbbi néhány hétben/hónapban több történelemversenyre készülnek diákjaink.
Ezek eredményeiről Szabó Andrea tanárnő beszámolója itt olvasható:
 
 

 

27jan.2019

 

Ady diák és a jelöltek

A legértékesebb, diák számára adható elismerést 1975-ben hozta létre a gimnázium polihisztor tanára, Bognár József. 

Ebben az évben 7 jelölt közül választhatott a Nevelőtestület.

A szempontok az alapítás óta ugyanazok:

tanulmányi eredmény, 

iskolai  sporttevékenység

és az osztály- iskolaközösségért végzett példaértékű munka. 

A jelöltek Ács Fanni (12.a), Babarczi Ádám (12.a), Bors Adrienn (12.a), Máthé Kata (12.a), 
Novák Zsombor (12.a), Novák Katalin (12.a) és 
Szegedi Tamás (12.b) tanulók voltak.
A Ráckevei Ady Endre Gimnázium Nevelőtestülete
 
2018-19. tanév Kiváló Ady-diák címet
 
 Novák Katalin
 
12.a osztályos tanulónak adományozta.
 
Bővebben a 2018-19-es tanév Kiváló Ady-diákjáról a Laudációban olvashatnak:
 
 
A korábbi évek Kiváló Ady-diákjairól a Büszkeségeink menüpontban olvashatnak. 

 

25jan.2019

 

fakt.vál.kép 2019

 

Kedves 10.évfolyam!

Molnárné Eckrich Gabriella tanárnő aktualizálta  a fakultációválasztást segítő kiadványunkat.

Itt érhetitek el!

Kellemes böngészést!

25jan.2019

 

 
Ha tél akkor korcsolyázás.
Ha nem fagy be a Szulai akkor mi megyünk a MÜPÁ-hoz.
A 9.b és 9.c osztály a kedd délutánját korizással töltötte.
Voltak tripla leszúrt rittbergerek és nagy esések.
Összességében jól szórakoztunk. 

 

23jan.2019

 

szuloi ertekezlet2

 

7.a osztály Február 13. 17.00 óra
8.a osztály Február 5. 17.00 óra
9.a osztály Február 7. 17.00 óra
9.b osztály Február 6. 17.00 óra
9.c osztály Február 8. 17.00 óra
9.d osztály Február 8. 17.00 óra
10.a osztály Február 6. 17.00 óra
10.b osztály Február 11. 17.00 óra
10.c osztály Február 6. 17.00 óra
11.a osztály Február 6. 17.00 óra
11.b osztály Február 7. 18.00 óra
11.c osztály Február 11. 17.óra
12.a osztály Február 5. 17.00 óra

12.b osztály

Február 12. 17.00 óra
12.c osztály Február 7. 17.00 óra

 

23jan.2019

 

LanguageCert partnerintezmeny logo v2

Az angol LanguageCert próbanyelvvizsga

jelentkezési és vizsgadíj befizetési határideje:

 2019. január 25. péntek.

Ezután jelentkezéseket már nem fogadunk el!

Jelentkezés a vizsgadíj befizetésével a szaktanároknál!

Írásbeli vizsga időpontja: 2019. február 14. csütörtök.

Szóbeli vizsga időpontja: szervezés alatt. Részletes beosztás később a honlapon!

1. oldal / 32

Eseménynaptár

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
9
10
16
17
19
21
22
23
24

Fontosabb adataink

Látogatók száma

Ma 1

Tegnap 213

Ezen a héten 447

Ebben a hónapban 3737

Összesen 120310

 

AJÁNLOTT ESEMÉNYEK....

 SIKK kiskep

HZI PING pong bajnoksg page 001 

Beisk tájékoztató2019 20as page 001 1

 

 

anglia 2019 2

 

muhelykicsi

 

 

 

 

 

 


  


 

 

Bejelentkezés

Ajánlott oldalak

Kapcsolat

Címünk: 2300 Ráckeve, Kossuth Lajos u. 82.

Igazgató: Molnár László

Igazgatóhelyettesek: Dr Balogh Lászlóné, Matics Istvánné

Gimnázium e-mail címe: radyg@rag.sulinet.hu

Telefon: 24/519-050 

        Fenntartó, működtető

        SZIGETSZENTMIKLOS 2

 

Go to top