A család gimnáziuma

Menu

VIVICITTA VÁROSVÉDŐ FUTÁS

vivicitta 1
Április 14-én rendezte a BSI a 33. Vivicitta – Városvédő futását, mely a tavaszi futószezon nyitánya is volt egyben. A gimnáziumból 30-an döntöttünk úgy, hogy mi is részt veszünk a tavasz legnagyobb futóeseményén több ezer futótársunkkal együtt a Margit-szigeten. Az idő ragyogó volt, s a sziget tele volt fehér pólós sétálókkal, kocogókkal, futókkal, akik a rajtjukat várták. A versenyszervezők 12 400 főt regisztráltak erre a napra. A futószámok mellett számos program, jótékonysági akció, más kiállító és egyéb a futással kapcsolatos lehetőség várta a futóünnep résztvevőit
A gimnázium 2 távra nevezett be. Voltak köztünk, akik 2,4 km-en futottak illetve gyalogoltak. Az iskolák jól mozgósították diákjaikat, hiszen a két iskolai nevezőket tömörítő futamban több mint 4 600 fő állt rajthoz. Mi a 2. futamban indultunk, ami 12:00-kor rajtolt.
 A bátrabbak, illetve edzettebbek a 7 km-es távot is választhatták… Tőlünk négyen is indultak a 3100 fős mezőnyben, amely 15:00-kor rajtolt el. Az itt indulók egyéni időmérős chipes rajtszámot kapnak, ami pontosan méri a futóidőt. Nagyon szép eredmények születtek. Kirchner Bálint (7.a) a 34. legjobb idővel ért célba, míg Schőn János (10.a) a 129., Mertl Martin (10.a) a 167. és Kiss-Szirmay Félix (7.a) a 303. lett.
A futóversenyen neves sportolók is indultak, aki szívesen ajánlkoztak fel egy-egy közös fotózkodáshoz. Így sikerült csapatunknak 2 olimpiai bajnokkal Kiss Gergely vízilabdázóval és Dombi Rudolf kajakossal csoportképet készíteni.